3 złote medale dla Jakuba Matkowskiego

zdjęcie przedstawia nagrodzonych medalami zawodników tenisa stołowego
26/04/2017

23 kwietnia w Brzegu Dolnym odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetów w tenisie stołowym. Turniej ten zdominował Jakub Matkowski - mieszkaniec Sadkowa (reprezentujący LKS Odra Głoska), który wywalczył trzy złote medale.

W grze pojedynczej, w półfinale pokonał 3:0 Adama Ucherka (UE Wrocław), a w finale, po zaciętej grze, zwyciężył 3:0 z Oskarem Jadachem (zawodnikiem LZS SKS Raszówka).W grze podwójnej  wywalczył tytuł mistrzowski z Adamem Goleńskim, kolegą z klubu, a w grze mieszanej z zawodniczką Rokita Brzeg Dolny Elżbietą Kwiatkowską.

Na uwagę zasługuje fakt, że w grze pojedynczej, Jakub zakończył zawody, nie przegrywając żadnego seta (pokonując niejednokrotnie zawodników starszych od siebie).

Szczegóły dotyczące zawodów i galeria zdjęć.