Sportowa sylwetka Karoliny Jaśkiewicz

02/02/2015

Sportowa sylwetka Karoliny Jaśkiewicz

Karolina Jaśkiewicz w styczniu ukończyła 15lat a ma już na swoim koncie sporą liczbę sukcesów w tenisie ziemnym, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

W swojej karierze zawodniczej zdobyła już 7 medali Mistrzostw Polski, z czego aż 4 w roku 2014 (srebro Halowych  Drużynowych Mistrzostw Polski do 14, brązowy medal Mistrzostw Polski do 16 lat w singlu, srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski do 16 lat, brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 14 w deblu). Oprócz tego zanotowała wielokrotne zwycięstwa w turniejach do lat 14 i 16 rangi OTK i Superseriach.

Już w styczniu bieżącego roku Karolina potwierdziła swoją formę, biorąc udział w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 16 w singlu dochodząc do ćwierćfinału a w deblu zdobywając brązowy medal.

Na arenie międzynarodowej Karolina zadebiutowała w 2012 roku zaczynając starty w Tennis Europe w kategoriach U14 i U16. W sezonach  2013-2014 startowała m.in. w Czechach, Słowacji, Chorwacji, na Islandii, Cyprze, w Danii czy też Holandii. Niemal z każdego z turniejów wracała osiągając podium.

W sezonie 2014 do jej największych sukcesów międzynarodowych Karoliny należą:
Skovbakken TE Outdoor 2014 do 16 lat, Dania - singiel 3 miejsce, debel 2 miejsce, TennisEurope do lat 16 Radom- debel 1 miejsce, TE Rungdted Dania do lat 14- singiel 2 miejsce, debel 2 miejsce, Milovice Czechy do lat 14 -debel 2 miejsce oraz zwycięstwo w turnieju deblowym w Sanxenxo (Hiszpania) do lat 14. 

Ciekawą informacją jest, iż Karolina pod koniec 2014 roku wzięła udział w międzynarodowym turnieju kobiet w Zawadzie pod Opolem, w którym brały udział zawodniczki z rankingiem WTA. Karolina dzięki uprzejmości organizatora otrzymała dziką kartę do eliminacji, gdzie zmierzyła się z Terezą Malikovą w maju notowaną na 356 miejscu w rankingu WTA. Karolina uległa przeciwniczce o 10 lat starszej po niesamowicie zaciętym meczu, zbierając najwięcej braw od widowni, która nie dowierzała, że Karolina ma 14lat i potrafi grać na tak wysokim poziomie.

http://www.tenislove.pl/2014/11/17/nerwowe-kobiety-i-zdolne-juniorki-rusza-hart-open-2014/ - artykuł blogerki tenisowej, która opisała po krótce postać Karoliny na turnieju w Zawadzie.

Plany startowe Karoliny Jaśkiewicz na sezon 2015 opierać się będą w szczególności na turniejach międzynarodowych ITF (do lat 18), tak więc będzie to ostatni stopień bezpośrednio przed turniejami zawodowymi kobiet.

Karolina jest obecnie 6 w Polsce w rankingu dziewcząt do lat 16, starty turniejowe, treningi tenisowe i ogólnorozwojowe pochłaniają jej większość czasu, mimo to w szkole radzi sobie doskonale (średnia ocen 5,45 na koniec ubiegłego roku), została wyróżniona stypendium sportowo-naukowym "zDolny Ślązak" za wybitne osiągnięcia zarówno na korcie jak i w szkole.

trener Łukasz Słodyczka

Autor: 
Weronika Szwaj