Ważne informacje - STRAJK NAUCZYCIELI

Menu główne

Logo biuletyny informacji publicznej

Zawartość strony o tytule: Ważne informacje - STRAJK NAUCZYCIELI

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice.
Z ostatnich doniesień wynika, że strajk nauczycieli jest przesądzony. W poniedziałek strajk podejmą nauczyciele i pracownicy administracyjni szkół i przedszkoli publicznych.
Jak to wygląda w praktyce, nauczyciel przychodzi do pracy, wpisuje się na listę komitetu strajkowego i nie podejmuje czynności wynikających z stosunku pracy. W całej gminie mamy 3700 uczniów, dla których zatrudnionych jest około 500 nauczycieli i opiekunów. W poniedziałek zderzymy się jako samorząd z dużym wyzwaniem, bo nie mamy możliwości żeby zapewnić dla wszystkich dzieci opiekę!
Apeluję do Państwa o współpracę i wyrozumiałość względem wszystkich pracowników oświaty. Jeżeli mają Państwo możliwość zabrania dzieci do pracy lub zorganizowania w inny sposób opieki na poniedziałek zalecam takie rozwiązanie.
Autobus szkolny pojawi się na przystankach tak jak każdego dnia, natomiast braki kadrowe mogą spowodować, że Państwa dzieci będą uczestniczyły w zajęciach w innej placówce. Szkoły nie zostaną zamknięte, dzieci rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki proszę zaprowadzić do szkoły koniecznie z kartką i numerem kontaktowym do siebie.
Sytuacja w każdej szkole jest praktycznie taka sama, 99% pracowników zadeklarowało strajk, pozostają dwie – trzy osoby, które zapewnią opiekę dla Państwa dzieci w pierwszych godzinach. Następnie będziemy analizować sytuację i może wystąpić konieczność przewiezienia dzieci do innej placówki z uwagi na brak personelu.
Działania jakie podejmowaliśmy przez ostatni tydzień to koordynacja zleceń dla animatorów, którzy nie strajkują i mogą podjąć zlecenia opieki w poniedziałek nad Państwa dziećmi. Takie zajęcia będą prowadzone zarówno w szkołach jaki i GOKiSie.
PRZEDSZKOLA PUBLICZNE BĘDĄ NIECZYNNE, SZKOŁY PODSTAWOWE NIE BĘDĄ PROWADZIŁY ZAJĘĆ LEKCYJNYCH!

W poniedziałek o 14.00 odbędzie się kolejne spotkanie z dyrektorami szkół celem ustalenia dalszych działań na najbliższe dni.
Bez względu na czas trwania strajku, tak jak deklarowaliśmy EGZAMINY dzieci szkół gimnazjalnych i podstawowych odbędą się zgodnie z harmonogramem. Tutaj kieruję wielkie podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za pomoc i nadzwyczajne zdolności organizacyjne.
Szanowni Państwo, sytuacja jest trudna, ale myślę że wspólnie ją przejdziemy bez szkody dla naszych pociech i ich edukacji. Sam jestem ojcem i pracodawcą, który przyjmie wszystkich pracowników urzędu z dziećmi w poniedziałek.
Uruchamiamy dla Państwa telefon, pod którym uzyskacie więcej informacji 71-316-61-41 (czynny od godziny 7.00 w poniedziałek 8-04-2019).
Z poważaniem,
Łukasz Zbroszczyk
Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie
Data publikacji: 
07/04/2019 - 15:46
Autor:
Weronika Szwaj
obrazek przedstawia prezenty okolicznościowe z okazji wieloletniego pożycia małżeńskiego

Uroczyste wręczenie medali!

Urząd Stanu Cywilnego w Kątach Wrocławskich wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie...
zdjęcie przedstawia siedzibę Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

OBWIESZCZENIE STAROSTY POWIATU...

Obwieszczenie Starosty Powiatu Wrocławskiego nr SP-GN.6821.61.2016.RN

Piłkarze ręczni GOKiSu jadą na...

Młodzi szczyporniści UKS GOKiS Kąty Wrocławskie wezmą udział w klubowych Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej we...
grafika przedstawia uniesione w górę dłonie w różnych kolorach

Raport z przeprowadzonych konsultacji...

W dniu 09 czerwca 2016 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zadania pn. „Przebudowa drogi w ul....

Aktualne inwestycje

Rewaloryzacja parku oraz ruin dawnego dworu w Smolcu

Trwają prace budowlane przy realizacji zadania pn. „Rewaloryzacja zabytkowego parku oraz ruin...

Ankieta

Dlaczego mimo wieloletniego zamieszkiwania pod danym adresem nie dokonujesz obowiązku meldunkowego?