Zakończenie naboru wniosków na 2021 r. w gminnym programie dotacji do wymiany ogrzewania

07/07/2021

Zakończenie naboru wniosków na 2021 r. w gminnym programie dotacji do wymiany ogrzewania

Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie informuje, że w związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na nowe, ekologiczne źródło ciepła na terenie gminy Kąty Wrocławskie oraz instalację odnawialnych źródeł energii, nabór wniosków na rok 2021 został zakończony w dniu 7 lipca 2021 r.

 

Wnioski złożone w terminie od 10 czerwca 2021 do 6 lipca 2021 r. umieszczone zostały na liście rezerwowej. Ich realizacja wg kolejności zgłoszeń nastąpi w przypadku pozyskania dodatkowych środków lub w wyniku wycofania się Beneficjentów, którzy zawarli już umowę o dofinansowanie, o czym wnioskodawcy będą informowani osobnym pismem.

Należy pamiętać, że likwidacja pieca i rozpoczęcie inwestycji może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie, pracownik Urzędu Miasta i Gminy przeprowadzi oględziny, podczas których sprawdzi czy w mieszkaniu (domu) znajduje się piec na paliwo stałe przeznaczony do likwidacji.

Przypominamy, że cały czas można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”.

 

Autor: 
Magdalena Matysek