Zbiórka na respirator i środki ochrony dla Koszarowej

30/03/2020

Zbiórka na respirator i środki ochrony dla Koszarowej

Z inicjatywy mieszkańców i Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie rozpoczynamy zbiórkę funduszy na walkę z koronawirusem.

Każda pomoc jest dobrowolna i każda ma znaczenie.

W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się ci, którzy ratują nasze zdrowie i życie, dlaczego część funduszy przeznaczymy na zakup środków ochrony osobistej na rzecz lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i obsługi chorego. Tym sposobem pomożemy im w walce z koronawirusem. Podczas codziennej pracy są narażeni na bezpośredni kontakt z COVID-19. Zaopatrzenie w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji bywa niewystarczające.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 się rozprzestrzenia. W jej przebiegu u osób zakażonych może dojść do ostrej niewydolności oddechowej. W takich sytuacjach respirator jest najważniejszym urządzeniem ratującym życie. Często jest nazywany sztucznym płucem, ponieważ wspomaga lub zastępuje mięśnie pacjenta w oddychaniu. Zebrane środki finansowe pozwolą na zakup respiratora. Respirator kosztuje około 80 000 zł. Pomóc może każdy z nas, nawet najdrobniejsza wpłata zbliża nas do osiągnięcia celu. Wesprzyjmy szpital, który może uratować nasze życie.

Numer konta do przelewu darowizny: 47 95740005 2001 0000 0101 1245
Gmina Kąty Wrocławskie
Rynek Ratusz 1
55-080 Kąty Wrocławskie
Tytuł przelewu: Zbiórka na respirator i środki ochrony dla Koszarowej

#koronawirus #COVID19 #GminaKątyWrocławskie #zostanwdomu #zbiórka #zbieramydlakoszarowej

Autor: 
Weronika Szwaj